Haber

AK Parti’li Kılıç: “Siyaset olarak altı masaya ayak uydurmaya çalışıyoruz”

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, “Altı masa, millete çekişmelerini, ayak işlerini siyaset diye yutturmaya çalışıyor” dedi. söz konusu.

Kılıç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Devletin ilgili kurumlarının depremin olduğu ilk andan itibaren teyakkuza geçtiğini ve üzerine düşen görevi yerine getirdiğini belirten Kılıç, bölgedeki sivil toplum kuruluşları ve yardım kuruluşlarının çalışmalarını her zaman bir arada gördüklerini söyledi.

Felaketin büyüklüğü ve ciddiyeti karşısında siyaset üstü bir duruş sergilediklerini belirten Kılıç, “Siyasi muhataplarımızdan böyle bir tavır bekliyorduk. Üzülerek belirtmek isterim ki devletinin yanında yer almayan muhalefet… Herhangi bir milli meselede, yaşanan büyük acılara rağmen bu meseleden siyasi rant elde etmeye çalışılmıştır.” dedi.

Altılı tabloyu da eleştiren Kılıç, şu ifadeleri kullandı:

“Siyasete ara vererek deprem bölgesinde yaşanan acıları dindirmek, yaraları sarmak için çalışıyoruz ve çalışmaya devam ediyoruz. Ancak altılı masanın gündemi deprem yokmuş gibi hareket ediyor. Büyük felaket ve acılar ortada. İktidarı eleştirmeye yarayan meseleler olarak algılanır ve bunun ötesine geçilemez.Masa siyaset olarak millete kendi iç çekişmelerini, oyunlarını yutturmaya çalışmaktadır.”

pulumur-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu