Ekonomi

Arıcılık kursiyerlerine arı kovanları dağıtıldı.

Sertifikasını alan kursiyerlere içinde arıların bulunduğu kovanlar dağıtıldı.

ÇANAKKALE – Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde Lapseki İlçe Tarım Müdürlüğü, Lapseki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TÜMAD Madencilik tarafından düzenlenen kurslarda Arıcılık Sertifikası alan kursiyerlere içinde arıların bulunduğu kovanlar TÜMAD yetkilileri tarafından dağıtıldı.

Lapseki İlçe Tarım Müdürlüğü, Lapseki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TÜMAD Madencilik tarafından düzenlenen arıcılık kurslarını başarı ile tamamlayan vatandaşlara sertifikalarını alan vatandaşlara arıların ve arılı kovanların bakımında kullanılacak malzemeler teslim edildi. İçinde arıların bulunduğu kovanlar TÜMAD Madencilik Kamu Yararı Müdürlüğü ekipleri tarafından Şahinli köyünde 9, Kocabaşlar köyünde 2 vatandaşa ve Dumanı köyünde 4 vatandaşa teslim edildi.

Arı kovanlarının dağıtımına ilişkin açıklamalarda bulunan TÜMAD Madencilik Kamu Tahvilleri Müdürü Şaban Kılıçan, “Lapseki İlçe Tarım Müdürlüğü, Lapseki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TÜMAD Madencilik tarafından yürütülen faaliyetler çerçevesinde düzenlediğimiz Arıcılık kursu. sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde yürüttüğümüz ve bu süreçte kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz geçtiğimiz aylarda düzenlenen programla sertifikalarını aldılar.Sertifikasını alan kursiyerlere 2 kovan halısı dağıttık. .Vatandaşlarımız için ayrı bir fayda olacağını düşünüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu