Ekonomi

SEC, Ark 21Shares Bitcoin ETF dosyalama kararını erteledi

Investing.com – ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi (SEC), Siyah KayaVe sadakatgibi büyük klasik finans şirketlerinin başvurularını inceleme aşamasındayken ilk başvuruyu yapan Ark 21Shares bitcoinborsa yatırım fonu (ETF) başvurunuzadaha fazla soruşturma istedi.

Ark Investment Management ve 21Shares, 2021’den beri spot Bitcoin ETF’si için SEC’den onay bekliyor. Öte yandan SEC, potansiyel piyasa manipülasyonuna ve müsrif faaliyetlere karşı yatırımcı savunmasının yetersiz olduğunu öne sürerek spot bitcoin ETF çalışmalarından şimdiye kadar memnun değil. .

Ancak son aylarda yaşanan gelişmeler ve yeni uygulamalarla birlikte spot ETF onayı beklentisi arttı. Buna göre, bu noktada SEC’in spot ETF başvurusunu reddetmediği, daha fazla açıklama talebiyle ertelediği görüldü.

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, bu haftanın başlarında Bloomberg’e firmasının başvurusuyla ilgili kararda bir gecikme beklediğini, ancak SEC’in eninde sonunda birkaç başvuruyu aynı anda onaylayacağına inandığını söyledi.

Şimdi gözler Eylül ayının ilk haftasında karar aşamasına gelecek olan 7 noktalı Bitcoin ETF başvurularına çevrildi. SEC’in bu kararının ardından Bitcoin 29.500 dolar bandında süreci görmeye başlarken tarafını da bir miktar yukarı çevirdi.

haber-harran.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu